Długopis z nadrukiem - połączenie praktycznego przedmiotu z dobrą reklamą.

Długopisy reklamowe, obecne niemal w każdej firmie są dźwignią skutecznej, ale jednocześnie nie nachalnej reklamy. W dzisiejszych czasach, przepełnionych spotami telewizyjnymi i reklamami radiowymi, połączenie funkcjonalności z promocją firmy jest niezwykle trudne, a długopis jest idealnym połączeniem tych dwóch aspektów. Długopis jako reklama firmy, udany prezent i narzędzie pracy? Oczywiście! Wbrew pozorom tak proste urządzenie ma w sobie ogromny potencjał marketingowy, który umiejętnie wykorzystany jest w stanie wypromować każdą firmę.

Czemu reklama na długopisie może być w niektórych przypadkach lepsza, od reklamy w TV czy radiu? Zacznijmy od tego, że długopis jest po prostu praktyczny. A Czy reklamy telewizyjne są praktyczne? Czy ulotki rozdawane na ulicach mogą się do czegoś przydać? Czy każdy zapamięta reklamę w radiu? Odpowiedź jest bardzo prosta: NIE! Zwyczajna reklama w TV, których jest już mnóstwo i ciężko się czymś wyróżnić, denerwujące ulotki na ulicach czy sam dźwięk w radiu nie zapewnią dobrego wypromowania niczym niewyróżniającej się firmie. Ba! Nawet znane i poważane na rynku firmy mogą wiele stracić przez nieumiejętną reklamę telewizyjną czy słabej jakości broszury reklamowe. W dzisiejszych czasach naprawdę trzeba się dobrze postarać, aby taką reklamą trafić do wielu odbiorców.

Idealną wręcz alternatywą są długopisy z nadrukiem. Co prawda reklama na długopisie nie jest ruchoma czy animowana jak w TV, ale z całą pewnością podstawowa funkcja długopisu przyda się każdemu. Poza funkcjami czysto praktycznymi, użytkownik takiego długopisu reklamowego mimowolnie zapamięta nazwę firmy, ewentualnie jej adres, lub skojarzy logo danego przedsiębiorstwa. Pomijając właściwości użytkowe długopisu firmowego, warto pamiętać, że w przeciwieństwie do ulotki czy małego reklamy w radiu lub telewizji, długopis z nadrukiem może być w posiadaniu potencjalnego klienta bardzo długo. Ponadto, długopisy firmowe może być rozdawany klientom lub pracownikom w różnych formach.